Členstvo LUNA club (Prihláste sa)

Aký plot je vhodný k modernému bývaniu?

Ohromiť na prvý pohľad a samozrejme nielen návštevy, ale aj všetkých okoloidúcich či susedov. Presne toto dokáže taká obyčajná vec ako je plot. Aby ste dosiahli tento efekt, stačí už iba siahnuť po správnom materiáli. Možnosti je nekonečne veľa. No pokiaľ chcete niečo moderné, pekné a trvácne, zvoľte si betónový plot.

Betónový plot MODERN
FOTO : Okrasné betónové oplotenie BOM – šedý melír

Výhody okrasných betónových plotov

Ploty z betónu majú oproti ostatným materiálom niekoľko výhod. Tou najvýraznejšou je elegantný, majestátny a moderný vzhľad, ktorý vynikne oproti všetkým ostatným typom plotov ako sú drevené či pletivové ploty. Naviac betón oveľa lepšie odoláva poveternostným podmienkam ako je vietor | mráz | sneh | dážď.

Zatiaľ čo drevené a kované ploty musíte neustále rok čo rok ošetrovať a venovať im množstvo času, tak betónový plot je rovnaký roky bez  výraznejšej údržby a investícií. Jednoducho stále vyzerá ako nový. Kvalitné betónové ploty sú špeciálne ošetrené, a preto sa dokážu výborne brániť znečisteniu.

Betónové ploty sú nielen moderné, ale aj variabilné. V ponuke nájdete obrovské množstvo vzorov a farieb, takže kombinácií, ktoré sa vám budú páčiť máte skutočne veľa. Vždy viete vytvoriť tú správnu kombináciu s vašim rodinným  domom a záhradou.

Aj keď betónové ploty sú o niečo drahšie ako drevené dosky či pletivo, vďaka dlhej životnosti sa vám investícia na 100% vráti. Zatiaľ čo drevený alebo kovový plot musíte raz začas vymeniť a pravidelne natierať, betónový plot vydrží „celý život“. Netreba do neho tak pravidelne investovať ani peniaze ani čas.

Moderný betónový plot je plot, ktorý sa vám prispôsobí. Prečo sa betónový plot oplatí, je jasné. Ostáva už len otázka ako vybrať ten pravý, aby dokonale zapadol k vášmu modernému rodinnému domu a peknej záhrade.

Ako vybrať vhodný betónový plot

Najdôležitejšie je vybrať vzhľad. To je prvá a základná vec, ktorá musí ladiť s okolím, aby plot dokonale zapadol a vytvoril moderný, funkčný a estetický celok spolu so záhradou a domom. Výhodou je, že betónový plot viete jednoducho prispôsobiť. Je len na vás, či vyberiete betónové dosky  s moderným dizajnom postavenom na čistým líniách, alebo dáte prednosť vernej imitácii kameňa, bridlice či tehlovej steny.
Každá táto verzia  určite okúzli každého, kto sa na váš plot pozrie. Posledné čo ostáva doladiť je farba. Aj tu je možností veľmi veľa.

Stačí všetko vybrať a môžete sa pustiť do výstavby vášho moderného betónového plota podľa vlastných predstáv.